fbpx

Sesja zdjęciowa krok po kroku

  Sesja zdjęciowa to więcej niż samo „pstrykanie” zdjęć. Jesteś ciekawa, jak to wszystko będzie wyglądało, co robi fotograf, kiedy wkracza makijażystka i na co powinnaś się przygotować?

    Zobacz krótki przewodnik po sesji fotograficznej.

kawa przed sesją zdjęciowa

1. Spotkanie na kawę

Zdjęcie zaczyna się od zaufania. Zawsze zachęcam, byśmy najpierw spotkały się choćby na 15-30 minut i wypiły wspólnie kawę. Porozmawiamy o tym, jak chciałabyś wyglądać i w jakim klimacie zrobimy sesję. Z doświadczania wiem, że w cztery oczy łatwiej niż przez telefon lub e-mail jest zapytać o coś, czego się obawiasz lub krępujesz. Takie spotkanie „w realu” bardzo zmienia relacje podczas sesji. Już się znamy, już się widziałyśmy i łatwiej jest Ci się otworzyć i złapać luz przed obiektywem. Podczas tego pierwszego spotkania mogę też zobaczyć, jak wyglądasz i jakich gestów używasz. Dzięki temu łatwiej będzie nam tak dobrać makijaż i plastykę sesji, byś na zdjęciach wyglądała pięknie i naturalnie.

przygotowanie stylizacji do sesji zdjęciowej

2. Przygotowanie do sesji zdjęciowej

Wiem, że im bardziej jesteś przygotowana do sesji, tym pewniej i spokojniej czujesz się podczas pozowania. Gdy mamy już ustalony klimat i rodzaj sesji, staram się podesłać Ci referencyjne moodboardy. Konsultujemy, jakie ubrania powinnaś ze sobą zabrać. Z makijażystką ustalamy, jaki make-up będzie najbardziej odpowiedni. Na życzenie na tym etapie zapraszamy do współpracy stylistkę, która dobiera dla Ciebie garderobę i dodatki na sesję fotograficzną. Jeśli boisz się, że nie będziesz umiała pozować, wysyłam Ci materiały z instruktażem, jak pozować i o czym pamiętać. Są to zazwyczaj małe triki, które bardzo łatwo jest panować. Przeczytaj też Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

przygotowanie do sesji zdjęciowej

3. Sesja zdjęciowa

Najpierw do akcji wkracza profesjonalna makijażystka, która wie, jak zrobić odpowiedni makijaż na sesję, którego nie wypali lampa błyskowa. Ubieramy się, poprawiamy fryzurę. Jeśli na sesji towarzyszy nam stylistka lub robimy kilka stylizacji, czekają Cię 2-3 przebieranki. Dla wielu pań jest to ulubiony moment całej zabawy. Clou to oczywiście pozowanie. Najpierw jednak ustawiamy plan, umawiamy pozy, budujemy atmosferę i robimy zdjęcia. Tu główny ciężar pracy spoczywa na mnie, bo staram się tak Cię poprowadzić, byś czuła się swobodnie w czasie pozowania. Byś nie bała się otworzyć. Sesja to niesamowita przygoda, ale też całkiem wymagająca praca. Dlatego nie robimy niczego w pośpiechu i dajemy sobie czas na przerwę. Gasimy na chwilę lampy, pijemy kawę, może będziesz chciała na chwilę pobyć sama ze swoimi myślami. Taki mały reset działa niezwykle odprężająco. Także dla mnie, bo każda sesja wymaga dużego emocjonalnego i intelektualnego zaangażowania.

postprodukcja sesji zdjęciowej

4. Postprodukcja

Aparat nie zawsze widzi tak, jak ludzkie oko, dlatego już po sesji wywołuję wybrane zdjęcia, poprawiam ekspozycję i kadrowanie. Na tym etapie możemy dodatkowo nieco skorygować pewne niedoskonałości figury czy ukryć niesforny kosmyk włosów, który wymknął się nam w czasie pozowania. Podczas postprodukcji przygotowuję dla Ciebie zdjęcia w formacie i rozmiarze dopasowanym do druku, mediów społecznościowych lub na stronę internetową – wszystko w zależności od tego, gdzie chcesz wykorzystywać fotografie. Postprodukcja trwa do 30 dni roboczych, choć oczywiście staram się przesłać Ci gotowe zdjęcia jak najszybciej. Na życzenie mogę też przygotować dla Ciebie profesjonalne wydruki zdjęć.

kobieca sesja zdjęciowa

5. Zachwyt!

Moment na który panie czekają z bijącym sercem. Gotowe, wywołane zdjęcia w formacje jpg przesyłam na serwer, skąd możesz je pobrać. Wszystko jest odpowiednio opisane: który format zdjęć na zdjęcia społecznościowe, a który do druku. Wystarczy, że pobierzesz swoje fotografie i już możesz dzielić się nimi z najbliższymi lub wykorzystać w pracy.

Jestem kobietą! - sesje zdjęciowe dla kobiet

Jesteś zdecydowana, ale masz jeszcze jakieś wątpliwości ?

Zadzwoń lub napisz do mnie, zapraszam na pyszną kawę !

Spotkamy się w przytulnej kawiarni i odpowiem na każde Twoje pytanie. 

Przyniosę też swoje portfolio i będziesz mogła zobaczyć jak moje fotografie wyglądają w rzeczywistości.