fbpx

Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

Jak się umalować? Czy fryzjer tuż przed sesją jest dobrym pomysłem? Co na siebie założyć?
Każdy pierwszy raz bywa nieco stresujący, dlatego przygotowałam krótki poradnik, co robić i czego lepiej nie robić przed sesją fotograficzną.

Makijaż na sesję zdjęciową

  Jeśli tylko możesz, przyjdź na sesję bez makijażuMake-up na sesję fotograficzną rządzi się swoimi prawami i nawet perfekcyjnie zrobiony „codzienny” lub „wieczorowy” makijaż nie sprawdza się podczas pracy z lampą błyskową

  O to, byś na zdjęciach wyglądała pięknie i naturalnie, zadba doświadczona makijażystka, która pracuje na odpowiednich kosmetykach. Wcześniej oczywiście skonsultujemy, co lubisz, a za czym nie przepadasz.

  Koniecznie daj znać, jeśli masz skórę wrażliwą. Make-up dobierzemy też do rodzaju sesji. Co tu dużo mówić: bez względu na to, jaką sesję fotograficzną wybierasz, najważniejszym, hipnotyzującym elementem zawsze jest Twoja twarz i trzeba ją odpowiednio podkreślić.

 

sesjazdjęciowa-pędzle do makijażu
sesja-zdjęciowa-zdjęcie ust

Fryzjer i zabiegi na twarz

  Jeśli planujesz wizytę u fryzjera, najlepiej, by była ona tydzień przed sesją zdjęciową. Włosy po koloryzacji lub zmianie fryzury potrzebują zazwyczaj kilku dni, by „przyzwyczaić się” do nowego ułożenia i uzyskać docelowy kolor. 

  A wizyta u fryzjera w dniu sesji? Tak, o ile nie będzie się wiązała z bardzo dużą zmianą, gdy np. zamiast długowłosej blondynki – z myślą o której zaprojektowałyśmy sesję – w studio pojawi się obcięta na krótko brunetka… Podobnie wszelkie zabiegi na twarz u kosmetyczki lub dermatologa zaplanuj z odpowiednim wyprzedzeniem.

Sen, woda i trening

  W dniu poprzedzającym sesję postaraj się położyć o normalnej porze (niekoniecznie wcześniej, bo może się okazać, że z emocji i tak nie zaśniesz). 

  Pij dużo wody i unikaj alkoholu. Jeśli uprawiasz sport i akurat w dniu sesji lub dzień wcześniej masz zaplanowany mocny trening, zastanów się, jak zazwyczaj czujesz się, gdy już opadną endorfiny po wysiłku. 

  Pamiętaj, że sen i wypoczynek to najlepszy kosmetyk, który sprawi, że Twoja cera będzie promieniała w czasie sesji

jak się przygotować do sesji zdjęciowej
sesja zdjęciowa w studiu

Nauka pozowania

  Wiele kobiet boi się, że nie będzie umiało pozować. Jeśli i Ty nie czujesz się swobodnie przed obiektywem i wydaje Ci się, że na zdjęciach wychodzisz sztucznie – przed sesją dostaniesz ode mnie materiał z instruktażem, jak pozować do sesji zdjęciowej. Z reguły są to drobne wskazówki: jak trzymać głowę, jak ułożyć nogi, co zrobić z rękoma czy jak się nie garbić. 

  Będziesz czuła się pewniej, jeśli poćwiczysz je wcześniej w domu. Ta wiedza przyda Ci się także w przyszłości, gdy będziesz wiedziała, jak najlepiej ustawić się np. na zdjęciu z wakacji czy rodzinnej imprezy. 

  Na sesji zaś ja zadbam o to, byś czuła się dobrze i swobodnie, a pozowanie było dla Ciebie fajną przygodą. Z doświadczenia wiem, że przy kobiecie fotografce łatwiej jest się otworzyć i złapać luz.

Przeczytaj też, jak wygląda sesja zdjęciowa krok po kroku

Nie wiesz, jaka sesja będzie dla Ciebie najlepsza?

Chcesz znów poczuć się piękna i podziwiana?
A może zawsze chciałaś mieć piękne zdjęcia, ale nigdy nie miałaś czasu na profesjonalną sesję zdjęciową z makijażem i stylizacją?